top of page

Бібліотечні заходи 2024/2025 навчальний рік

Бібліотечні заходи 2023/2024 навчальний рік

Бібліотечні заходи 2022/2023 навчальний рік

86173919_573618739914027_1298392098461974528_n.jpg
148771257_1610003795865987_5704070283728674758_n.jpg

Святкові зустрічі

218558685.jpg
xmyk2.jpg.pagespeed.ic.0W4jrII7lp.jpg
maxresdefault.thumb_.jpg.98143961bb6ae9fbb7490dc4ad580d23.jpg.9a91f26e0ddb68b5f9bf64811eaa
  • 6 грудня Україна святкує День Збройних Сил. Цього року дуже важливо подякувати тим, хто щодня захищає нашу рідну землю від ворогів.

  • В День Збройних сил України від усієї душі бажаємо міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов’язкової удачі, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань.

 

изображение_viber_2022-12-06_09-08-03-283.jpg
  • В цьому році виповнюється 300 років від дня народження Григорія  Савича Сковороди - просвітителя-гуманіста, філософа, поета, перекладача.

       Власним життям він канонізував високі моральні принципи: волелюбність, твердість духу, гідність, щирість, добролюбство, прагнення мудрості, надійність, любов до ближнього. Творча спадщина великого філософа стала невичерпним джерелом мудрості й життєдайної наснаги для українського народу на довгі-довгі віки. Вона злободенна й сьогодні. Буде  вона  актуальною і завтра. Межі духовному вдосконаленню людини так і не визначено.

  • Віртуальна книжкова виставка "Григорій Сковорода. Просвітитель, філософ, письменник"

Докладніше 

  • 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

изображение_viber_2022-12-01_15-32-58-191.jpg
  • "Голодомор - скорбота в серцях поколінь". Віртуальна книжкова виставка

Докладніше

  • 16 листопада  Всесвітній день толерантності.        Толерантність - це гармонія в різноманітті.   Толерантності сприяють: знання, відкритість, спілкування та свобода думок, совісті, переконань. Толерантність - шлях до миру і злагоди

изображение_viber_2022-11-14_15-18-24-461.jpg
  • Виставка, присвячена дню української писемності та мови                          

изображение_viber_2022-11-16_13-51-25-669.jpg
  •  Навколосвітня подорож Україною, або 16 місць, які неодмінно варто відвідати (підготовлено до місячника бібліотек)                            Докладніше

  •  Книжковий калейдоскоп (відео

                                                                                                                                                                              

  •  14 жовтня в Україні відзначають потрійне свято. Книжкова виставка присвячена  Дню українського козацтва . Козацькому роду нема переводу.

                                                                                                                                                                              Докладніше

изображение_viber_2022-10-17_16-56-29-495.jpg

 Незвичайні бібліотеки світу (присвячено дню бібліотек)

                                                                                                                                                                              Докладніше

324289_1.jpg

Бібліотечні заходи 2021/2022 навчальний рік

 

  •     Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

  •     Революція Гідності стала наймасштабнішним протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. “Небесною Сотнею” називають загиблих учасників Революції Гідності.  20 лютого відзначають  День пам'яті "Небесної Сотні". З учнями 7-А класу (класний керівник Новаковська І.В.) була проведена година спілкування.

  •     З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість  в бібліотеці була проведена година спілкування, в якій взяли участь учні 4-В класу (класний керівник Кусій К.В.) Також була оформлена виставка «З Днем єднання,  Україно»

  •      Книжкова виставка "Світ романів Чарльза Діккенса" до 210 річчя від  дня народження Чарльза Діккенса. Чарльз Діккенс (7 лютого 1812 – 9 червня 1870) – популярний англійський прозаїк вікторіанської епохи, і донині він залишається гігантом британської літератури. Діккенс написав численні книги, які зараз вважаються класикою, зокрема "Девід Копперфілд", "Олівер Твіст", "Казка про два міста" та "Великі сподівання". Більшість його робіт були натхнені труднощами, з якими він стикався в дитинстві, а також соціальними та економічними проблемами у вікторіанській Британії.

  • 2 лютого  1812 народився Євген Гребінка, байкар, письменник, перекладач, педагог, громадський діяч.

  • 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

                                                                      Голокост – шрам на серці людства

  •     27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв.

  • Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.

  • Павло Тичина – геній, твори якого навічно закарбувалися в українській літературі. Поет, який бачив Україну в найрізноманітніших її проявах, який став Україною, переплавив її в собі, а потім виплеснув зі свого серця, подарувавши іншим.

  • 9 листопада до Дня української писемності та мови в Первомайському ліцеї №6 оформлено виставку в бібліотеці «Мова – духовний скарб народу»,  інформаційний стенд та фотозону.

  • У рамках Тижня Сталої енергії, 25.10.2021 був оформлений стенд "Збережемо енергію - збережемо майбутнє України"

  •     До Дня захисників і захисниць України, до Дня Українського козацтва підготовлені книжкові виставки "Україна козацька", "Козаки в художніх творах", куточок допризовника.

  •     З 1 по 31 жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". В рамках програми була оформлена книжкова виставка"Вивчай і знай свій рідний край".

  •     До Всесвітнього дня бібліотек була оформлена виставка малюнків учнів 1-3 класів "Якою я бачу нашу бібліотеку"

Бібліотечні заходи 2020/2021 навчальний рік

    16 березня учні 1-А та 1-Б класів ліцею №6 завітали в  чарівну оселю дитячої книги – бібліотеку-медіатеку. Допитливі малята уважно слухали розповідь про бібліотеку та її «жителів» – книжок. Діти дізнались, що означає слово «бібліотека», ознайомились з різноманітністю книг та правилами користування бібліотекою-медіатекою. Переглянули мультфільм про бережливе ставлення до книжок.

    Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим і казковим. Цікавим доповненням екскурсії стали подарунки від бібліотекаря. Діти отримали маленькі книжечки, в яких вони можуть самі написати казку, намалювати ілюстрації і придумати назву своїй книжці. З великим задоволенням  хлопчики і дівчатка,  розмальовували книги та пригадували веселі, чарівні казки ті їх персонажів.

    Весело та радісно було в цей день у бібліотеці. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому.

    Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась.

«Ми мріємо, щоб книга в пошані була

Хай книги читає завжди дітвора…»

     25 лютого в Україні відзначається 150-річниця від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.
     З нагоди дня народження письменниці Лесі Українки у Первомайському ліцеї № 6 в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Душею щира Українка». Література, яка представлена на виставці познайомить учнів з найкращими книгами, присвяченими її життю та творчості.
    Для учнів 3-іх класів відбувся бібліотечний урок «Літературна світлиця. Леся Українка», епіграфом до якого стали слова поетеси: «…Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…» Учні та бібліотекар декламували вірші поетеси, серед яких улюбленими стали: «Як дитиною, бувало…», «Конвалія», «Давня весна», «До мого фортепіано», отримали біографічну довідку, переглянули відео про життєвий та творчий шлях поетеси, зробили віночок пам’яті для Лесі Українки!
     Власним прикладом, життям, гідним подиву й захоплення, ця чудова дівчина, у якої «була весна, та тільки за вікном», сповнена внутрішнього горіння, самовідданості до самозабуття, душевної краси, шляхетності, інтелігентності, навчає нас усіх ніколи не здаватися, не опускати руки, боротися і працювати словами: «крізь сльози сміятись», «серед лиха співати пісні», «без надії сподіватись»…

bottom of page